Prostata

Z knihy Tomáše Kašpara „Nespěchejte do rakve“ jsem vybrala 4. kapitolu týkající se vlastních zkušeností s prostatou, nazvanou „Rozhánět kouř, nebo hasit oheň?“

 

Přišlo to nenápadně, plíživě a já si to uvědomil, až když to začalo být vážné a rychle se to zhoršovalo. Začal jsem mít potíže s močením. Našel jsem nejlepšího lékaře v širokém okolí, prošel jsem všechny potřebná vyšetření a lékař mi vysvětlil, že zvětšení prostaty nejde léčit. Že je to přirozený projev stárnutí, a že je možné pouze zmírnit nebo zpomalit postup zhoršování, až jednoho dne přijde na řadu operace s odstraněním prostaty. Předepsal mi nějaké léky a objednal si mne na kontrolu.

Když jsem si z lékárny přinesl lék domů a přečetl si příbalový leták s popisem vedlejších účinků (kterých se už nikdy nezbavím), pořádně jsem se vylekal. Vrátil jsem se za lékařem a požádal ho, aby mi předepsal něco přírodního, že ty chemické léky mi nedělají dobře. Vyhověl mi a dostal jsem přírodní preparát bez vedlejších účinků. Nicméně ani tento lék nesliboval žádné uzdravení, pouze uvolnění prostaty, abych se mohl vymočit.

Rozhodl jsem se, že to nevzdám a najdu způsob, jak se uzdravit. Po usilovném hledání jsem našel doktora, který prý dokáže prostatu vyléčit. Byl ochoten mne vzít do péče a nařídil mi, že na vyšetření si sebou mám přinést sperma. To mne překvapilo, protože žádný urolog to před tím po mně nechtěl.

Když jsem přišel na řadu, vzal si ode mne lahvičku a vyzval mne, abych šel za ním. Přidal něco do spermatu a dal vzorek pod mikroskop, chvíli ho zkoumal a pak mi řekl, abych se podíval také. Spermie jsem poznal, to ostatní mi však nic neříkalo. Doktor mi ukázal, že to jsou plísně.

Zůstal jsem v úžasu a najednou mi začaly docházet některé souvislosti.

Zeptal jsem se ho: „Kde se tam ty plísně vzaly?"

Odpověděl: „Z vašeho střeva."

Potom mi vysvětlil, jak vzniká u většiny mužů problém s prostatou:

Špatný způsob stravování způsobuje, že se nám ve střevech přemnoží škodlivé bakterie a plísně. Ty produkují mykotoxiny, které pronikají střevní stěnou do těla. Když se překyselením oslabí imunitní systém, plísně pronikají do těla také. A protože se prostata dotýká konečníku, plísně a toxiny pronikají lymfatickými cestami do ní. Prostata se jich snaží zbavit zánětem, avšak protože přicházejí další a další, vznikne chronický zánět a prostata „opuchne", což postupně zaškrtí močovou trubici. To také vysvětluje, proč zvětšení prostaty často končí rakovinou. Již víme, že chronický zánět znamená dlouhodobě zvýšenou kyselost tkání.

Doktor mi pak ještě na ultrazvuku ukázal jizvy, které na prostatě v důsledku zánětu mám. To byl jasný důkaz, že ten problém mám již dlouhodobě. Plísně ve spermatu tedy mají muži dávno před tím, než se objeví potíže s prostatou.

 

Lékaři řeší zánět prostaty antibiotiky - což jsou další toxiny, se kterými se musí prostata vypořádávat. To má smysl u akutního zánětu, ne však u chronického.

Já dostal nařízenou tvrdou dietu a zákaz sexu bez kondomu. Dietě se musela podrobit i moje milovaná žena - mojí vinou. Ve střevech jsme se zbavili plísní docela rychle, avšak dostat je z těla trvalo podstatně déle. To šlo mnohem pomaleji.

Pravidelně jsem chodil na kontroly a po určitém čase jsem sám v mikroskopu viděl, že moje sperma je „čisté". Od té doby se mi zastavilo zhoršování problémů - musím si však dávat pozor na složení mé stravy.

 

Někteří lékaři mohou diskutovat o tom, zda je možné, aby plísně prostoupily stěnou střeva do prostaty. To však není až tak důležité. Pokud tam jsou - a já je ve spermatu viděl - ať zkoumají proč, a také co dělat, aby k tomu nedošlo.

Problém řady lékařů je, že nehledají příčiny nemocí. Léčí jenom důsledky. To však neřeší problém. Rozhánění kouře oheň nikdy neuhasí!

Ze všeho, co jsme si dosud objasnili, vyplývá, že prakticky všechny problémy začínají u výživy buněk a mají tedy souvislost s naším stravováním a trávicím traktem."

 

Proto vřele doporučuji shlédnout přednášku našeho předního genetika a mikrobiologa Dr. Ryšávky (jenž je členem vědecké rady firmy Essens a autorem Essynbia) o vlivu zdravých i nezdravých střev na náš celkový fyzický i psychický stav.

Přednášku je možno shlédnout zde: www.youtube.com/watch?v=rsksCfm1zBg&feature=youtu.be

 

Často potřebujeme zdraví napomoci i prověřenými kvalitními potravinovými doplňky. 

Inspiraci můžete najít i v mé kapitole Zdravíwww.leceni-duse-a-krajiny.cz/zdravi/