ZDRAVÍ

Možná někoho překvapí, že zrovna na mých stránkách narazí na informace doporučující konkrétní potravinové doplňky, ale vězte, že to má svůj důvod a hlubší význam, proč jsem se rozhodla podělit se o své zkušenosti i na tomto místě.

 

Na jaře 2018 mému tatínkovi po pádu praskl a následně se zbortil 1. bederní obratel, což dle vyjádření lékařů nebyla díky vysokému věku tatínka (87 roků) zrovna příznivá prognóza. Kromě upoutání na lůžko po dobu 3 měsíců nenabídli ale nic, co by mohlo v nastalé situaci pomoci, a to i vzhledem k často se přidružujícím komplikacím, jako jsou proleženiny či zápal plic. Začala jsem tedy hledat pomoc jinde. Na doporučení kamaráda jsem tatínkovi nasadila určité potravinové doplňky, díky kterým došlo k velmi rychlému zhojení zborceného obratle, a to aniž by se poškodily i ty sousední, jak se velmi často v těchto případech stává.

 

Co nám pomohlo?

 

Šlo o produkty na přírodní bázi od českého výrobce - firmy ESSENS, spolupracující na vývoji některých svých produktů s Masarykovou univerzitou v Brně.

Konkrétně šlo o kombinaci dvou produktů z jejich nabízené řady potravinových doplňků: Lactoferrin a AloeVera s Boswellií. Tato kombinace je opravdu velmi silným nástrojem pro ozdravění a restart našeho těla, a to především nastolením harmonie našeho imunitního systému.

 

Na našem trhu je nabízena spousta podpůrných léčivých prostředků rozličné úrovně kvality a účinnosti. Některé jsem měla možnost vyzkoušet i osobně, ale to, co jsem zažila a procítila při „setkání“ s Lactoferrinem, s tím jsem se ještě nesetkala. Ačkoliv léčiva prodávaná jako potravinové doplňky začala firma vyrábět a postupně uvádět na trh teprve od r. 2014, svou jedinečnou kvalitou, složením a účinností nemá na našem trhu srovnatelnou konkurenci, a to především díky své vlajkové lodi - Lactoferrinu.

 

Lactoferrin pracuje jako jediný produkt s vrozenou imunitou (!), nikoliv získanou. Jeho vlastnosti i technologie zpracování (patentováno) mu dávají mimořádnou sílu, která dokáže ovlivňovat skrze telomery DNA a napomáhá čistit i karmu (osobně jsem to zažila tak, kdy se skrze mne čistila v rodové linii demence). Zmíněná kombinace Lactoferrinu s AV s Boswellií dokáže, mimo jiné, vytahovat z těla předešlé nedořešené záněty a následně je skutečně vyléčit (jak známo, antibiotika zánět zcela nevyřeší, pouze potlačí a kdykoliv při vhodné kombinaci okolností se může znova projevit). Vytahuje v těle uložené nezpracované bloky z fyzické i emoční roviny a umožňuje jejich vyléčení.

Z mnoha případů vím, že Lactoferrin se chová jako inteligentní energie, která si ale k sobě ne každého pustí.

 

S čím mi v rodině pomohly jen tyto 2 produdkty: Lactoferrin + AloeVera s Boswelií ?

U mne šlo o tyto zásadní věci:

1) Po 3 měsících užívání jsem se zbavila intolerance na laktózu, která mne trápila 5 let.

2) Po 4,5 měsících užívání se mi zcela vyléčila revmatoidní artritida.

3) Opravila se mi kolena (sportovní gymnastikou dostala zabrat). Po horách jsem se již několik let nemohla pohybovat bez trackových holí. Nyní to jde v pohodě i bez nich.

4) O třičtvrtě až jednu dioptrii se mi zlepšil zrak.

Manžel se zbavil tenisového lokte a problémů se zápěstím (patrně důsledek každodenní práce s myší na PC).

Tatínkovi skutečně obratel rychle srostl a další se nezbořily. Nedostavil se ani zápal plic ani proleženiny a vrátil se nám zcela zpět do života.

U tatínka ještě nemohu nezmínit ekzémy na zádech. Řadu let užíval kortikoidy, které samozřejmě časem přestaly pomáhat. Stačilo 1,5 týdne mazat záda „Krémem na nohy“ z produktové řady této firmy. Záda přestala svědit a jsou v naprostém pořádku již řadu měsíců.

Doporučená dávkování jakýchkoliv potravinových doplňků obecně jsou poplatná legislativě a často vůbec neodpovídají potřebám jedince. (Vyjímkou není ani Lactoferrin s AloeVera s Boswelií. Patří k sobě v poměru 1:2. Já osobně - a nejsem rozhodně sama - jsem brala Lactoferrin 5x denně 1 tabletu + zároveň AloeVera s Boswellií 5x denně 2 tablety. Tatínek měl zpočátku dokonce dávkování ještě vyšší).

 

Essens mají celou řadu i dalších výborných produktů (o Krému na nohy jsem se již zmínila), ale ráda bych vyzdvihla ještě jeden, který uvedli nově na trh v listopadu 2018, a tím je Essynbio.

Jedná se o probiotika a prebiotika, jenž jsou též patentována a jsou v současnosti jednoznačně nejúčinnější synbiotika na světovém trhu i díky 16-ti kmenům probiotických kultur a 35 miliard probiotických bakterií. Je až k neuvěření, co vše dokáží střeva v našem těle ovlivňovat, jak k tomu dobrému, tak ale bohužel i k tomu špatnému (např. od psychiky, přes imunitu až k rakovině). I pro lidi, kteří se cítí být zdravými (což není skoro nikdo vzhledem k vnějším i vnitřním vlivům prostředí a vlivu psychiky a stresů) se doporučuje užívat min. půl roku, kdy se bere 1 tableta ráno na lačno půl hodiny před jídlem.

 

Konkrétnější informace nejen o výše popsaných produktech naleznete na oficiálních stránkách Essens www.essens.cz

Vřele doporučuji shlédnout přednášku našeho předního genetika a mikrobiologa Dr. Ryšávky (jenž je členem vědecké rady firmy Essens a autorem Essynbia) o vlivu zdravých i nezdravých střev na náš celkový fyzický i psychický stav.

 

Přednášku je možno shlédnout zde:  www.youtube.com/watch?v=rsksCfm1zBg&feature=youtu.be


Produkty Essens lze koupit přes e-shop na stránkách www.essens.cz , a to buď za plnou cenu bez registrace, nebo se slevou po registraci, kdy jsou ceny po opětovném přihlášení na stránky o cca 28 % nižší. Při registraci je třeba do kolonky Sponzor ID napsat moje ID - t.j. číslo 10044712.

Samotná registrace k ničemu nezavazuje, nic nestojí a pokud si jedinec nic neobjedná, po měsíci se automaticky ruší a navíc je bez nucených množstevních odběrů produktů.

 

Pokud vás cokoliv bude zajímat k produktům Essens, zkušenosti dalších lidí - kamarádů, které mám, neváhejte mne kontaktovat na: 723 492 493.

 

O dalším významném produktu - Lactoferrinové masti - plně nahrazující Framykoinovou mast, se zmiňuji více zde:

www.leceni-duse-a-krajiny.cz/zdravi/framykoin-nebo-lactoferrinova-mast/

 

Kdo se chce opravdu starat o své zdraví, tomu doporučuji zcela zásadní knížky od autora Tomáše Kašpara na téma proč a jak naše tělo reaguje na to, čím vším ho "krmíme". V dnešní době je velmi těžké orientovat se v záplavě informací týkajících se zdravého životního stylu a čemu věřit. Bez komplexního pohledu to jde jen velmi těžko. A právě to se Tomáši Kašparovi v jeho knihách povedlo. Věřím, že i vám mohou jeho knihy doplnit mozaiku poznání, stejně jako pomohly i mně.

Jak sám Tomáš Kašpar píše:Po přečtení knih pochopíte, že nedostatek vzdělání lékařů o výživě vás může zabít. Nedovolte to.

Více o knihách Tomáše Kašpara:  www.leceni-duse-a-krajiny.cz/moudrost-z-knih/tomas-kaspar/

 

Prostata - problém skoro všech můžů určitého věku, která nemusí mít s věkem ale nic společného. Tomáš Kašpar popisuje, mimo jiné, v jedné ze svých knih svou zkušenost o léčení prostaty. Skutečného vyléčení se mu dostalo až poté, co navštívil skutečně znalého lékaře, který mu osvětlil jednu z nejčastějších příčin onemocnění prostaty.

Více se dočtete zde :  www.leceni-duse-a-krajiny.cz/zdravi/prostata/