Wim Hof

I kdybychom se sebelépe starali o svá fyzická těla, nebylo by nám to až tolik platné, neboť nemůžeme vynechat psychiku! Stresu jsme vystaveni více či méně všichni, ale samozřejmě záleží na tom, jak ho dokážeme zvládat, resp. jak moc nám oslabuje imunitu.

Rozhodla jsem se, že v tomto směru podpořím imunitu přes vědomé otužování podle "ledového muže" Wima Hofa. A navíc nás toto opravdu nic nestojí, tedy kromě naší pevné vůle :-)

Cca v r.2013 jsem se každé ráno sprchovala studenou vodou po dobu 3/4 roku, ale bez jakéhokoliv efektu - mám na mysli svoji zimomřivost (mimochodem i neschopnost se zahřát patří ke zpomaleným játrům – viz   www.leceni-duse-a-krajiny.cz/moudrost-z-knih/anthony-william/jatra-a-jejich-lecba/

Vědomé otužování podle Wima Hofa je jiné v tom, že je postaveno na 3 pilířích: vědomá práce s dechem, práce s myslí a postupné vystavování se chladu.

Wim Hof má na kontě 28 světových rekordů! Ze závěrů vědeckých výzkumů, kterým se podrobil nejen on sám, ale i se svými některými "studenty" je zřejmé, že se jeho techniky mohou naučit naprosto všichni! Každý člověk tak může posunout své hranice a dosáhnout na to, co dosud považoval za nemožné. Já jsem toho sama zářným příkladem - jak můžete vidět níže na fotce. Každý kdo dobře zná moji zimomřivost, musí považovat fotku za fotomontáž :-). Ani to není nějak rychle nakamuflované, neboť to trvalo celé 2 minuty! V tu chvíli jsem zrovna netušila, že jsem focená, neboť se člověk opravdu musí koncentrovat úplně na jiné věci!

Pokračuji každý den sprchováním se studenou vodu 2 minuty. Mimo jiné to pomáhá s obnovou hnědého tuku, který je zodpovědný za termoregulaci (bílý mají všichni a někdo i nadbytek)

Dále mám za okny přikrytý kýbl s vodou, ve kterém utápím denně též na 2 minuty ruce nad zápěstí a nohy nad kotníky. A když teplota klesne v zimě v noci pod nulu, hned ráno je lázeň opravdu výživná :-). Toto pro změnu pomáhá s obnovou funkčnosti mikrosvalíčků kolem cév. Právě lenivost těchto mikrosvalíčků může za špatné prokrvování končetin. Ledový kýbl s vodou je pro ně vlastně takovou domácí posilovnou.

Po obou otužovacích procedurách musí následovat vždy 2 min vědomého dechu při speciálním fyzickém cvičení.

Pokud Wima Hofa neznáte, jukněte se video pod tímto odkazem- opravdu stojí za to :-)  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=VaMjhwFE1Zw