Tomáš Kašpar

Kdo se chce opravdu starat o své zdraví, tomu doporučuji zcela zásadní níže uvedené knížky (a vím, proč věřím právě tomuto autorovi, a ne různým článkům na internetu od tzv. výživových poradců). V dnešní době je velmi těžké orientovat se v záplavě informací týkajících se zdravého životního stylu a čemu věřit. Bez komplexního pohledu to jde jen velmi těžko. Já mám ale jasno. Tomáš Kašpar mi mimo jiné doplnil důležitou mozaiku - proč a jak naše tělo reaguje na to, čím vším ho "krmíme".

 

Jak sám Tomáš Kašpar píše: „Po přečtení knih pochopíte, že nedostatek vzdělání lékařů o výživě vás může zabít. Nedovolte to.

 

Jedná se především o tyto tři knihy:


1. "Nespěchejte do rakve"

2. "Hra o zdraví"

3. "Umíráme na objednávku"

 

Z knihy „Hra o zdraví“ jsem vybrala pasáž + názorné obrázky z kapitoly č. 18:

 

 

Když si shrneme podstatu vzniku civilizačních nemocí, vypadá to zjednodušeně takto:

Volné radikály, zvýšená kyselost tkání a chronický zánět jsou spojité nádoby.

Volné radikály způsobují zánět, zánět generuje volné radikály.

Zánět způsobuje kyselost, kyselost generuje volné radikály a způsobuje zánět.

Tyto procesy však jsou spouštěny hormony a samozřejmě toxiny. „Negativní“ hormony se při dlouhodobém působení stávají silně toxickými.

Z chronických zánětů pak vzniká většina chronických, civilizačních chorob.

Zjednodušeně řečeno - vyřeště chronický zánět (plus volné radikály a překyselení) a zbavíte se většiny problémů. Je však nutné, aby řešení bylo komplexní.

Nestačí řešit jenom stravu, pokud jsem plný negativních emocí. A pokud vyřeším emoce a nevyřeším stravu, nemoci také přijdou - jenom později. Vše záleží na intenzitě. Čím horší strava, tím dříve přijdou problémy. A čím silnější negativní emoce, tím přijdou rychleji.

Kvalitní strava a pozitivní emoce naopak léčí. Oboje. Proto je možné zlepšení zdraví jak změnou stravy, tak změnou psychiky. Skutečné uzdravení však přichází tehdy, když zlepšíme obojí.“

 

Prostata - problém skoro všech můžů určitého věku, která nemusí mít s věkem ale nic společného. Tomáš Kašpar popisuje, mimo jiné, v jedné ze svých knih svou zkušenost o léčení prostaty. Skutečného vyléčení se mu dostalo až poté, co navštívil skutečně znalého lékaře, který mu osvětlil jednu z nejčastějších příčin onemocnění prostaty.

Více se dočtete zde : www.leceni-duse-a-krajiny.cz/zdravi/prostata/

 

Často potřebujeme zdraví napomoci i prověřenými kvalitními potravinovými doplňky.

Inspiraci můžete najít i v mé kapitole Zdraví: www.leceni-duse-a-krajiny.cz/zdravi/