Dr. Alexander Loyd

    Vzhledem k tomu, že Alexander Loyd je lékař, poskytuje jeho kniha „Nejvyšší princip“ svým způsobem pro mnohé čtenáře i tzv. „kulaté razítko“ :-)

Je to pro mne opravdu jediná, bezkonkurenční kniha, kterou opravdu mohu doporučit lidem, kteří chtějí na sobě skutečně aktivně pracovat !!! :-). Ve dvou případech jsem si to ověřila sama na sobě.

Každý snad máme nějaký ten negativní vzorec chování, který stojí za to odprogramovat a nově přeprogramovat, ať jsme si ho vědomě stvořili sami, či jsme ho povětšinou získali nevědomě do své výbavy generačně. Ani já nejsem žádná výjimka :-)

 

    V momentě, kdy se mi kniha dostala do ruky, jsem věděla, že potřebuji opravit minimálně 2 programy:

    Tím prvním je moje "bezmoc", která vzniká v některých situacích v souvislosti se zdravotními problémy mých rodičů. Moje maminka je těžce invalidní a občas jsou před zdravotnickými zařízeními obsazená nejen invalidní stání, ale i celé parkoviště. V tu chvíli bych se potřebovala naklonovat, abych jednak maminku odvedla k lékaři a zároveň jela hledat neznámo kam místo k zaparkování. A to je stav, který u mne dokáže navodit pocit bezmoci. Začala jsem pracovat podle knihy se dvěma mnou dosazenými výroky: „Vzdávám se kontroly nad vnějšími událostmi, které nemohu nikterak ovlivnit, abych získala klid a harmonii.“ a „ …. nevstupuji do rezonance se zjitřenými, negativními, emočními energiemi, ale zůstávám v energiích klidu, harmonie a nadhledu.“

    Tím druhým programem je "vědomá kontrola".

V roce 2012 jsem dostala „darem“ výhřez páteřní plotýnky, kdy jsem byla ve stavu nepoužitelnosti (nemohla jsem sedět, stát, a ležet jen s velkými obtížemi). Shůry mi bylo sděleno, že jsem již dávno měla mít opravený tento „poděděný“ vzorec chování, který se týkal mé přehnané vědomé kontroly. Do té doby jsem na něm již několik let pracovala, ale vždy se jednalo v podstatě jen o jakési „kosmetické úpravy“. Plotýnka mne dovedla k tomu, že jsem byla nucena se tím začít opravdu vážně zabývat. Opravila jsem během dvou měsíců asi 90 % tohoto vzorce, což samo o sobě vedlo k tomu, že o plotýnce de facto nevím. Ale za ty čtyři roky se mi nikterak nepodařilo doopravit zbylých 10 % vzorce.

 

Po 14-ti dnech práce s knihou jsem si čirou náhodou všimla, že má vědomá kontrola v zásadním konkrétním případě zmizela, a mne vlastně na to upozornil pocit, který byl neuvěřitelně osvobozující a úlevný ! :-) Vlastně jsem se nezaměřila na opravu tohoto konkrétního vzorce, neboť v tu chvíli nebyl pro mne prioritní. Ale stačila celková práce s knihou sama o sobě a tento vzorec se vyřešil jaksi sám :-).

Po 3 týdnech práce jsem se ale dostala do situace s mne blízkým člověkem, který na bezvýznamný podnět začal reagovat emočně tak, že skoro každý by se urazil, cítil ublíženě, nebo po dotyčném jakkoliv vystartoval. Já sama jsem téměř nevěřila vlastním očím, že jsem zůstala v naprostém klidu a nadhledu ! :-)

A co se týká parkování, v současnosti vždy nakonec naleznu vhodné místo k zaparkování.

Co dodat ? - jednoznačně bezkonkurenční kniha !

 

    Citace záložky z knihy Alexandra Loyda :

„Nejvyšší princip je v souladu s dávnými duchovními naukami a zároveň s nejnovějším klinickým výzkumem a metodologiíí. Je pravým opakem používání síly vůle k dosažení vytoužených výsledků, jak to doporučují mnohé příručky. Praktické duchovno neboli láskyplné žití v přítomném okamžiku založené na propojení se zdrojem (Láskou, Bohem), nesouvisí se silou vůle, a pokud už člověk nějakou sílu projevuje, úplně stačí taková, s jakou si čistí zuby. Je potřeba odprogramovat vnitřní stav strachu a nově se naprogramovat na stav lásky, aby se láska stala pro člověka běžným projevem. Pak už není nutné vyvíjet žádné úsilí. Princip lásky nabízí 97 procentní úspěšnost, což potvrzují mé zkušenosti získané v průběhu dvaceti pěti let.“